METAFORINIŲ ASOCIATYVINIŲ KORTELIŲ TERAPIJAMETAFORINIŲ ASOCIATYVINIŲ KORTELIŲ TERAPIJA 

tai vienas iš unikalių, ekologiškų ir efektyvių terapijos įrankių. Tai metodas, kuris padeda pažvelgti į pasąmonės paveikslus. 

Kortelėse pateikiami vaizdai per įvairias metaforas ir asociacijas atspindi mūsų vertybes, baimes, įvairius troškimus, atskleidžia mūsų vidinę patirtį. Visa esmė yra kiekvieno asmens individualus emocinis atsakas į matomą kortelėje vaizdą. Juk kiekvienas iš mūsų žvelgdami į tą patį paveikslą galime pamatyti ir pajusti kažką išskirtinai savo, ypatingai asmeniško. Tokiu būdu, viazdai, ženklai, spalvos, simboliai esantys kortelėse padeda mums iškelti iš gilių pasamonės sluoksnių tai, kas  lemia mūsų reakcijas į tam tikras gyvenimo situacijas, padeda pamatyti, patyrinėti, suvokti. 

RACIONALUS MĄSTYMAS 

kartais trukdo atrasti, giliai pasąmonėje užsislėpusias, įvairių gyvenimo aspektų priežastis, o MAKT būtent toks metodas, kurio pagalba, pasitelkiant metaforas, asociacijas, vaizduotę, kūrybingumą atsiranda galimybė atskleisti daugybę netikėtų atradimų!

TERAPIJA SKIRTA

 • metaforinės asociatyvinės kortelės skirtos spręsti klausimus susijusius su separacija (atsiskyrimu)  nuo tėvų figūrų,  tapatybės identifikacija, vaikų auklėjimu, kriziniais santykiais su mama, tėčiu, tėvais, kitais tarpasmeniniais santykiais šeimoje, darbe, versle.
 • skirtos atpažinti ir geriau suvokti savo jausmus, išreikšti emocijas, mintis, formuluoti ir konkretizuoti tikslus bei ketinimus.
 • padeda suprasti priežastis sudėtingų tarpasmeninių santykių, rasti resursų sudėtingų santykių harmonizavimui; išsiaiškinti separacijos procesus, dirbti su vaikystės traumom, reaguoti į neišreikštas emocijas ir praktikuotis jas reikšti; perrašyti  destruktyvų scenarijų ir pakeisti neefektyvų elgesio modelį; tyrinėįti auklėjimo modelius ir parinkti efektyvų tarpasmeninių santykių stilių su vaikais, tėvais, kaimynais, mokytoju, mokiniais, darbdaviu, kolektyvo nariais, verslo partneriais; išugdyti, plėtoti reikalingas naudingas savybes.


KOKIA TERAPIJOS NAUDA? 
 • gali padėti jums pažiūrėti į savo vidų ir rasti atsakymą, tuomet, kai esate sutrikęs (-usi) ar nerimaujate dėl kažko, jums sunku suprasti ir suformuluoti savo nerimo ar nemalonios būsenos priežastis.
 • padeda atpažinti ir geriau suvokti savo jausmus, ugdyti gebėjimus.
 • padeda pašalinti psichikos apsaugines kliūtis.
 • gali padėti sprendžiant tarpasmeninių santykių klausimus, ypač tais atvejais, kai sunku aptarti problemą su kitais.
 • padeda išreikšti mintis, suformuluoti ir konkretizuoti pranešimą, kuris turi būti perduotas.
 • palengvina žodinę emocijų išraišką, tarpininkauja tarp  žmonių emocinių pasaulių,  neša tam tikrą emocinį krūvį ir gali būti suvokiama kaip žinutė be žodžių.
 • tai vienas iš intuicijos bei kūrybiškumo lavinimo įrankių. Tai galimybė atrasti savo talentus.
 • padeda suprasti, kur ir kame iš tikrųjų žmogus riboja  pats save.
 • terapinės kortelės, nes jos padeda išgydyti sielą.


Kortelėse pateikiami vaizdai per įvairias metaforas ir asociacijas atspindi mūsų vertybes, baimes, įvairius troškimus, atskleidžia mūsų vidinę patirtį. Visa esmė yra kiekvieno asmens individualus emocinis atsakas į matomą kortelėje vaizdą. Juk kiekvienas iš mūsų žvelgdami į tą patį paveikslą galime pamatyti ir pajusti kažką išskirtinai savo, ypatingai asmeniško. Tokiu būdu, vaizdai, ženklai, spalvos, simboliai esantys kortelėse padeda mums iškelti iš gilių pasąmonės sluoksnių tai, kas  lemia mūsų reakcijas į tam tikras gyvenimo situacijas, padeda pamatyti, patyrinėti, suvokti. 


Rekomenduojama atlikti minimaliai nuo 3 - 5 sesijų. Optimalus variantas - 10 sesijų arba pagal individualų poreikį.

0
 .